18 Юни, 2016 20:34, обновена 18 Юни, 2016 21:03 879 0

• евро 2016

Маджарите достигнаха до 1:1 срещу северната държава

Унгария изстрада точката срещу Исландия - 1
Снимки: БТА/АР

Унгария успя да изкопчки късно равенство срещу Испандия в група "F" на Евро 2016.

За пореден път на еврофиналите тази година феновете видяха попадение в заключителните минути. "Маджарите" губеха до самия край, благодарение на попадението на Гилфи Сигурдсон от дузпа в 40-ата минута, но автогол на Биркир Севарсон в 88-ата минута хвърли унгарските фенове в екстаз.

Друг любопитен момент в друбоя бе влизането на Ейдур Гудьонсен в 83-ата минута като резерва. 37- годишната легенда на исландския футбол, преминал през отбори като Челси и Барселона в клубната си кариера, нарами капитанската лента и дори можеше да донесе победата на своя тим, но негов изстрел секунди преди края бе избит от унгарски защитник.

Временното класиране в групата:

1. Унгария - 4 т.

2. Исландия - 2 т.

3. Португалия - 1 т.

4. Австрия - 0 т.

Забележка: Португалия и Австрия са с мач по-малко. Двата тима излизат един срещу друг тази вечер от 22:00 часа българско време.

Стартови състави:

Исландия: Ханес Халдорсон, Биркир Севарсон, Рагнар Сигурдсон, Йохан Гудмундсон, Биркир Бярнасон, Колбейн Сигуртсон, Гилфи Сигурдсон, Кари Арнасон, Йон Дади Бьодварсон, Арон Гунарсон, Ари Скуласон

Унгария: Габор Кирали, Адам Ланг, Тамаш Кадар, Балаш Джуджак, Адам Наги, Золтан Гера, Ласло Клайнхейслер, Золтан Щибер, Тамаш Пришкин, Ричард Гузмич, Роланд Жухаж

Стадион: "Стад Велодром", Марсилия

Главен съдия: Сергей Карасев (Русия)