Спартак (М) бие, Попето пак бележи

• спартак (м)-
  • рубин-
  • попето

Отборът на Спартак (М) продължава да прави много силни резултати в руския елит. Столичният гранд се наложи с 2:1 над гостуващия Рубин в мач от 17-ия кръг на първенството.

Гостите откриха резултата в 38-ата минута с удар отблизо, след като Джонатас беше оставен непокрит при центриране от ъглов удар.

Две минути преди почивката Попов центрира в пеналта от дясно, Карлос Самбрано не успя да изчисти добре и това позволи на Куинси Промес да изравни със силен удар от няколко метра.

В 71-ата минута Рубин остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Елмир Набиулин.

Три минути по-късно Спартак стигна до пълен обрат след шут от 22 метра на Денис Глушаков. След още три минути и домакините останаха с 10 души на терена, след като Промес също получи втори жълт и червен картон.

До края Рубин не успя да стигне до изравняване и оства с 23-те си точки, заемайки деветото място във временното класиране.

С успеха си днес столичани пък събраха 40 точки и увеличиха аванса си на върха на 5 точки пред втория Зенит.

Гостите откриха резултата в 38-ата минута с удар отблизо, след като Джонатас беше оставен непокрит при центриране от ъглов удар. Две минути преди почивката Попов центрира в пеналта от дясно, Карлос Самбрано не успя да изчисти добре и това позволи на Куинси Промес да изравни със силен удар от няколко метра.

В 81-ата минута Попов получи жълт картон, а секунди по-късно той беше заменен от Артьом Тимофеев.
До края Рубин не успя да стигне до изравняване и прекъсна серия от пет поредни мача без загуба, като с 23 точки заема деветото място в таблицата.