• бастиан швайнщайгер-
  • чикаго файър-
  • гол

Бастиан Швайнщайгер направи по най-добрия начин своя дебют за новия си клуб Чикаго Файър.

Бившият германски национал се отличи с гол при домакинското равенство 2:2 с тима на Монреал Импакт.

32-годишният халф се разписа в 17-ата минута, когато засече с глава центриране. Другите три гола в срещата паднаха в заключителните 30 минути. Матео Манкосу изравни резултата в 61-вата минута, а в 90-ата Жан Балу направи обрата пълен.

В заключителните секунди на срещата обаче домакините от Чикаго стигнаха до равенството с точно попадение на аржентинеца Луис Солиняк.