Себастиан Льоб спечели второ място в Португалия

• себастиан льоб-
  • рали-
  • португалия

Във втория кръг от Световния рали крос шампионат за 2017 на FIA Себастиан Льоб спечели първия за сезона подиум на отбора Peugeot Hansen пред пълните трибуни в слънчев Монталегре, Португалия.

Кръгът в Португалия на Световния рали крос шампионат за 2017 на FIA се оказа изключително емоционален за отбора Peugeot Hansen. След драматична квалификационна фаза обаче Себастиан Льоб и Тими Хансен достигнаха финала, при който и двамата записаха силно представяне. Себастиан Льоб направи най-бързата обиколка на финала и се класира на второ място. Тими Хансен допълни представянето на отбора, като завоюва 4-тото място. Днешният резултат издигна отбора Peugeot Hansen до третото място във временното класиране при отборите.

Скоростта на Тими Хансен не бе възнаградена, след като той се оказа блокиран на няколко пъти от по-бавни състезатели в квалификационната фаза, но няколко зашеметяващи изпреварвания му спечелиха място на финала.

Благодарение на друго забележително представяне, Кевин Хансен стана първа резерва за финала със своя автомобил спецификация 2016 г.