Брага се класира за 1/16-финалите

Португалците победиха Хофенхайм с 3:1

Публикувана: 24 Ноември, 2017 09:58
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 698

Брага се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Португалците спечелиха с 3:1 домакинството си на Хофенхайм и събраха актив от 10 точки на върха в класирането в група "С", който им е напълно достатъчен да продължат напред.

Германците пък се простиха с надеждата да играят в директните елиминации в турнира , тъй като имат едва 4 точки.

Брага излезе напред в резултата още в 1-ата минута, когато Марселиньо се разписа с удар от границата на наказателното поле.

В 74-ата минута Хофенхайм стигна до изравнителен гол чрез Ют, който засече центриране от фаул. До края на мача обаче Франсерджо блесна с две попадения за португалците, оформяйки крайния резултат. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в добавеното време Салай бе изгонен с втори жълт картон.

В следващия кръг Брага гостува на Истанбул Башакшехир, докато Хофенхайм приема Лудогорец.