"Синя" България плаче - Купата е за Славия

• купа на българия-
  • дузпи-
  • георги петков

"Белите" спечелиха трофея след драма с дузпи

Славия победи Левски след дузпи в спора за трофея в турнира за Купата на България. "Белите" триумфираха след 4:2 при 11-метровите удари (0:0 в редовното време), след като двата тима не си вкараха гол в редовното време и в продълженията. Левски пропусна дузпа в 12-ата минута на редовното време, чрез Жорди Гомес, а в 88-ата удари греда след удар на Обертан.

При дузпите "белите" излязоха победители след серия от три неуспешни дузпи, при които Тиам и Прохазка не вкараха за Левски, а само Димитров пропусна за Славия.

Левски бе по-добрият отбор през първата част и можеше да поведе още в 11-ата минута, но Жорди Гомес пропусна дузпа след блестяща намеса на Георги Петков, пише "Блиц". "Белите" осъществиха първата си по-сериозна атака едва в 23-ата минута, на до края на полувремето Паулиньо пропусна две удобни възможности да открие резултата. Славия имаше претенции за дузпа в 43-ата минута, но съдията Никола Попов ясно показа, че няма нарушение и показа жълт картон на Стефан Велев.

Втората част също бе по-добра за "сините", но чистите положения пред Петков бяха по-малко. Левски заложи на пробивите на Обертан по крилото и на центрирания. Буш се размина с гола в 78-ата минута, когато остана сам в наказателното поле, но предпочете да стреля, вместо да потърси свободния Паулиньо. Обертан пък можеше да реши всичко между 81-ата и 88-ата минута, но Петков спаси последователно мощен удар от дистанция, а при втория удар, топката се отби и в гредата след намесата му.

В продълженията двата тима също не стигнаха до гол. Карабельов опита да отбележи за Славия, а Паулиньо, Тиам и Прохазка се разминаха с попадение за "сините".