• андерсън-
  • уимбълдън-
  • тенис

Маестрото допусна пълен обрат срещу Кевин Андерсън

Носителят на осем титли от Уимбълдън и миналогодишен шампион Роджър Федерер направи нещо доста нетипично и отпадна на четвъртфиналите. Бившият №1 поведе с 2:0 сета на Кевин Андерсън и изпусна мачбол в третата част, за да позволи на съперника да стигне до победата и да го елиминира след 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6, 11:13. Зрелищният мач продължи 4 часа и 14 минути.

Южноафриканецът за първи път в кариерата си ще играе на полуфиналите на Уимбълдън.

32-годишният Андерсън, поставен под №8 в схемата, нямаше спечелен сет срещу Федерер в досегашните си четири срещи с носителя на рекордните 20 титли от Големия шлем, но днес успя да спре лошата си серия и да ликува срещу звездата от Швейцария.