Байерн надви Манчестър Юнайтед в домакинския дебют на Ковач

• дебют-
  • домакини-
  • спорт-
  • байерн (мюнхен)

Байерн (Мюнхен) надделя над Манчестър Юнайтед с 1:0 в приятелски мач на “Алианц Арена”. Единственото точно попадение направи Хави Мартинес в 59-ата минута. Това бе домакински дебют, макар и неофициален, за новия наставник на баварците Нико Ковач. За “червените дяволи” пък двубоят беше последна проверка преди старта на сезона в Премиър лийг.

Последният път, когато двата тима се изправиха един срещу друг, бе на четвъртфиналите в Шампионската лига през сезон 2013/14, когато Байерн продължи след 1:1 като гост и 3:1 в реванша, предаде sportal.bg.

Домакините излязоха със състав, близен до оптималния. Една от звездите на тима - Роберт Левандовски, влезе едва след почивката.

Алексис Санчес застана начело на Юнайтед. В редиците на "червените дяволи" ги нямаше Пол Погба и Ромелу Лукаку, а Неманя Матич бе на пейката.

Началото на мача бе спокойно, а първия изстрел към една от двете врати опита Тиаго, но Давид де Хеа внимаваше. Домакините се стараеха да пресират в противниковата половина, но футболистите на Моуриньо умело успяваха да изнесат топката. Фред и Перейра показаха добър синхрон в центъра, но Юнайтед почти не атакуваше.

В 19-ата минута Гнабри атакува, но без да затрудни Де Хеа. Кимих беше много активен по десния фланг. В 29-ата Хави Мартинес центрира опасно, но Перейра се намеси точно пред погледа на Робен. Пред другата врата Нойер нямаше никаква работа.

В края на полувремето топката рикошира два пъти след изстрел на Зюле, но Де Хеа отново внимаваше. В 43-ата минута Рибери остана сам на далечната греда, но топката се оплете в краката му.

На полувремето Ковач направи три смени, като в игра влязоха Левандовски, Леон Горетцка и Жером Боатенг. Баварците отново притиснаха съперника и Гнабри пропусна добро положение. Горетцка имаше още по-добра възможност, но някак прати топката над вратата след центриране от корнер на Робен.

В 59-ата минута логичното се случи и Байерн поведе. Този път центрирането бе на Тиаго, а Хави Мартинес надскочи бранителите на гостите и зарадва 75 000 по трибуните на “Алианц Арена”. Юнайтед се опита да отвърне, но фред шутира покрай вратата. Алексис Санчес оставаше изолиран и не направи нищо съществено през целия мач.

В края на двубоя Левандовски и Горетцка можеха да направят успеха на домакините по-убедителен, а попадение на Робен беше отменено заради засада.