Рекорд - близо 30 удара и притежание на топката 73%

Публикувана: 20 Август, 2018 14:00
3 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 4298
Снимка: БТА/ AP

В събота Кристиано Роналдо, който премина в Ювентус през лятото, направи дългоочаквания от милиони фенове дебют с екипа на „Старата госпожа“. 33-годишният португалец започна нова ера в кариерата си, избирайки тима от Торино и едно от най-трудните първенства, а именно – италианското.

В първия си мач с екипа на „бианконерите“ Роналдо не вкара гол, но остави добри впечатления, а ефектът „Роналдо“ вече се усеща, макар да е изиграл само един официален мач за Юве. Италианските шампиони отправиха близо 30 удара към вратата на Киево, и записаха притежание на топката 73%, което е рекорд. В крайна сметка Юве победи Киево (Верона) като гост с 3:2 с гол в последните минути.

Ювентус наложи тотална доминация на терена и организираше разнообразни атаки и по двата фланга. Роналдо бе активен, отправяйки няколко изстрела, а освен това отваряше пространства и за своите съотборници. Шампионите може би никога в своята история не са имали толкова офанзивна мощ. Освен Роналдо, напред Юве разчита и на Марио Манджукич, Пауло Дибала, Федерико Бернардески, Хуан Куадрадо и Дъглас Коста.

Феновете на Ювентус определено имат поводи за оптимизъм. Ефективността в атака все още не е на висота, но това бе едва първият мач на „бианконерите“ за сезона. Практиката в калчото показва, че отборите навлизат в спортна форма след поне пет-шест изиграни кръга, така че най-доброто тепърва предстои. Съперниците на Юве определено имат поводи за тревога.