Реал Мадрид отново убедителен в Испания

Мадридчани обърнаха Жирона за 4:1

Публикувана: 27 Август, 2018 09:56
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 764

Жирона поведе на Реал (Мадрид), но допусна обрат и загуби категорично с 1:4 в мач от втория кръг на испанската Примера дивисион. Новият вратар на гостите Тибо Куртоа отново остана резерва за сметка на Кейлор Навас, а в атака пак действаха Бейл, Бензема и Асенсио. Борха Гарсия (17) откри за домакините, а Серхио Рамос (39-дузпа), Карим Бензема (52-дузпа, 80) и Гарет Бейл (59) бяха точни за втория пореден успех на "белия балет".

Каталунският тим започна много добре и първи опита атаки към противниковата врата с комбинативна игра, а „кралският“ дебнеше за светкавични контраатаки и при една от тях в осмата минута Бензема изскочи сам срещу вратаря, но при вдигнат флаг за засада. След четвърт час игра Иско шутира неточно, а две минути по-късно домакините нанесоха своя удар. Чоко Лосано преодоля трима от Реал и шутира пред наказателното поле. Топката се отби в гърба на Начо и попадна у Борха Гарсия, който реализира красив гол, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Навас.

„Белият балет“ се опита да изнесе играта в предни позиции, но отново домакините бяха близо до гола в 26-ата минута, когато Порту и Лосано направиха двойно подаване. След това Порту отправи топката към далечната греда, а Даниел Карвахал изчисти пред голлинията. Последваха пропуски на бранителите Марсело и Серхио Рамос от гостите, а в 38-ата минута вратарят Буну спаси и удар на Иско. Секунди след това бившият играч на Барселона Марк Муниеса извърши нарушение в наказателното поле срещу Асенсио и Серхио Рамос (39-дузпа) реализира отсъдения 11-метров наказателен удар за 1:1. Малко преди края на полувремето пък Бейл пропусна да направи обрата пълен от изгодна позиция.

След почивката отново Бейл направи пропуск в 47-ата минута, а три след това домакините направиха ново нарушение в наказателното поле и Реал получи втора дузпа. Пере Понс не успя да изчисти топката и след това препъна Асенсио, а Карим Бензема (52-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:2. Шест минути след това домакините можеха да изравнят, но Навас изби с крак удар на излезлия сам срещу него Порту. При ответната атака в 59-ата минута Иско изведе Бейл по дясното крило и уелсецът се озова сам срещу противниковия страж Буну, преодолявайки го с техничен удар за 1:3. След този гол темпото на игра спадна и домакините все по-рядко атакуваха, но при едно от нападенията си в 78-ата минута Борха шутира право в Навас, който отрази удара му.

В 80-ата минута Карим Бензема вкара втория си гол в мача след асистенция на Гарет Бейл. Съдията Хайме Латре се консултира с видео асистентите дали има засада и зачете гола. Домакините имаха още един шанс за гол в добавеното време, но костариканският страж на гостите Кейлор Навас спаси.

Реал е с пълен актив от 6 точки и по-добра голова разлика от Барселона, а Жирона остава с точка след нулевото равенство с Валядолид в първия кръг.

По абсолютно същото време в друга среща от този втори кръг Севиля и Виляреал завършиха 0:0. Така андалусци събраха 4 точки и излязоха трети след успеха си на старта срещу Райо Валекано (4:1) като гости, а "жълтата подводница" спечели първа точка, след като в първия кръг падна от Реал Сосиедад с 1:2 на свой терен.