• севиля-
  • турнир
Севиля съсипа Реал и остави Барса на върха - 1
Снимка: БТА/ AP

Реал (Мадрид) не успя да се възползва от грандиозната издънка на Барселона и след категорична загуба с 0:3 при визитата си на Севиля в среща от междинния шести кръг на Примера дивисион остана на втората позиция. Каталунците регистрираха първа загуба за сезона при гостуването си на Леганес (1:2), но и „кралете“ последваха примера им и допуснаха първо поражение макар и от доста по-сериозен съперник.

Андалусци натиснаха от самото начало на своя „Рамон Санчес Писхуан“ и натикаха „белия балет“ в неговата половина. Привлеченият от Милан португалски национал Андре Силва (17, 21) вкара два бързи гола и шокира гостите, като за първия от тях получи асистенции от Хесус Навас, а за втория направи добавка при избита от Куртоа топка след удар на Навас. Две минути след това "белият балет' можеше да намали, но след шут на Гарет Бейл топката срещна гредата.

В 31-ата минута и домакините удариха греда след удар на Франко Васкес. Французинът Уисам Бен Йедер (39) пък сложи точка на спора още преди почивката след подаване на Васкес с глава.

Реал продължи да играе слабо и да греши много в подаванията и след почивката. Въпреки това гостите стигнаха до гол в 53-ата минута, когато Лука Модрич прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради засада. Три минути след това хърватинът пропусна, след като ударът му е избит от вратаря. При ответната атака и Куртоа показа класа, спасявайки шут на Сарабия. В 73-ата минута Марсело се контузи и малко след това седна на пейката, въпреки че Хулен Лопетеги бе извършил всички смени. Така Реал доигра мача в намален състав. До края Каземиро на два пъти спря опасни контраатаки на домакините, които можеха да запишат още по-убедителен успех.

Севиля записа трета победа в първенството и се изкачи до четвърта позиция с 10 точки и три по-малко от Барса и Реал, които сгрешиха в този кръг. Трети е Атлетико с 11 точки, а в следващия кръг е дербито на Мадрид между "кралете" и "дюшекчиите".