Отборът на Манчестър Юнайтед се сбогува с европейските клубни турнири за този сезон. "Червените дяволи" бяха отстранени от испанския Атлетик Билбао в 1/8-финалите на Лига Европа. След като преди седмица англичаните загубиха с 2:3 като домакин, днес в реванша отново бяха победени - този път с 1:2.
Домакините не оставиха нито за момент съмнение, че заслужават повече да продължат напред и бяха по-добрият тим на терена през целия мач, а през втората част на двубоя пропуснаха да разгромят именития си съперник. Англичаните от своя страна не показаха необходимата мотивация, за да се противопоставят баските и отпадат безславно от надпреварата. Българинът Димитър Бербатов за пореден път не попадна дори и сред резервите на тима си.
Автори на попаденията за Атлетик станаха Фернандо Йоренте и Оскар де Маркос във всяко едно от полувремената. За Юнайтед се разписа Уейн Руун десетина минути преди края. Това обаче бе плод на класата на нападателя, отколкото добро колективно действие и не доведе до голяма промяна в събитията на терена.
Така с общ резултат 5:3 Атлетик категорично и съвсем заслужено се класира за 1/4-финалите на надпреварата.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ВИП АМГ
23:24 16.03.2012