• кейн-
  • стърлинг

Домакините поведоха, но англичаните стигнаха до успеха след 1:5

Англия премина безпроблемно и през Черна гора - 1

Англия спечели убедително с 5:1 при визитата си на Черна гора и е убедителен лидер с пълен актив в група „А“ на квалификациите за Евро 2020, в която е и България. Само преди няколко дни „трите лъва“ отнесоха Чехия 5:0 на „Уембли“, а сега сториха същото и с черногорците, въпреки че първо изоставаха в Подгорица.

Халфът на полския Легия (Варшава) Марко Вешович (17) изправи на крака феновете на домакините и шокира англичаните с красив гол за 1:0 при първата по-опасна атака на черногорците. След това обаче футболистите на Гарет Саутгейт взеха нещата в свои ръце и в рамките на само осем минути стигнаха до пълен обрат още преди почивката. Защитникът на Евертън Майкъл Кийн (30) изравни, а асистиралият му Рос Баркли (38, 59) вкара след това две попадения за 1:3.

През втората част голмайсторът на „трите лъва“ Хари Кейн (71) също се разписа. Звездата на Тотнъм вкара гола си след асистенция на Рахим Стърлинг (80) от Манчестър Сити, който пък оформи крайния резултат след подаване на Джордан Хендерсън от Ливърпул.

След втората си убедителна победа Англия е лидер в групата с пълен актив от 6 точки и 4 аванс пред България. Черногорците имат 1 точка в актива си, колкото и Косово, а на дъното е Чехия без нито една точка.