ЦСКА успя да изхвърли Лудогорец от Купата на България

• купа на българия-
  • пинто

"Червените" спечелиха с 1:0 и са на полуфинал

ЦСКА успя да изхвърли Лудогорец от Купата на България - 1

ЦСКА се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като елиминира Лудогорец в Разград. "Червените" надиграха с 1:0 своя опонент, а единственото попадение вкара Рубен Пинто в 30-ата минута.

Успехът на гостите бе напълно заслужен, тъй като те превъзхождаха съперника и в трите основни компонента - тактика, физика и чисто спортно-технически. За това говори и факта, че разградчани създадоха единственото си голово положение чак в 90-ата минута, когато Вандерсон нацели лявата греда, озовал се очи в очи с Черниаускас.

Срещата започна равностойно, като в началните минути малко по-опасните атаки бяха тези на гостите. При една от тях, в 13-ата минута, Малинов и Жоржиньо паднаха в наказателното поле на "орлите", претендирайки за дузпа, но реферът Николай Йорданов правилно не отсъди такава.

В 17-ата минута Марселиньо отправи силен шут от 20 метра, Турицов опита да си сложи тялото, топката се удари в дясната му ръка, но Йорданов прецени, че тя е прилепнала и отсъди корнер, а не дузпа. Решението на съдията и в този случай бе правилно. Две минути по-късно Анисе стреля опасно с глава при центриране от корнер, но Малинов, който се намираше на близката греда, спря удара с тялото си и след това Бикел изчисти топката.

В 26-ата минута Лудогорец се възползва от лошо отиграване на Черниаускас, а после и на Турицов. Топката стигна до Кешерю, който шутира от 8-9 метра, но в аут. Червените отговориха с опасен самостоятелен пробив на Али Соу, но в крайна сметка Григоре му чукна леко топката и таранът на червените не успя да завърши с шут от близка дистанция.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Манолев изчисти центриране отдясно. Рубен Пинто овладя и шутира от 25 метра, Моци можеше да избие с глава, но се наведе, което подлъга Ренан и топката влетя в неговата мрежа - 1:0 за ЦСКА.

До края на полувремето Лудогорец не създаде чисто голово положение и то приключи с гол преднина в полза на червените. За отбелязване бе едно грубо нарушение на Сисиньо срещу Жоржиньо в центъра на терена, при което защитникът заби бутоните си в бедрото на нападателя след закъсняло влизане за единоборство, за което получи жълт картон.

Второто полувреме започна с опасен шут на Тиаго в аут. Халфът отне топката от Анисе в наказателното поле на домакините, но от малък ъгъл не улучи вратата.

В 86-ата минута Манолев допусна много груба грешка, позволявайки на Евандро да му отнеме топката и да излезе очи в очи с Ренан, но нападателят на "червените" стреля в аут.

В 90-ата минута Лудогорец можеше да изравни при първата си голова атака в мача. Кешерю изведе Вандерсон сам срещу вратаря, но крилото на орлите нацели лявата греда.