Барселона с първа победа на "Олд Трафорд"

• автогол-
  • шампионска лига

Каталунците взеха минимална преднина преди реванша с Манчестър Юнайтед

Барселона с първа победа на "Олд Трафорд" - 1

Барселона постигна труден успех с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед в първия четвъртфинал от Шампионската лига. Единственото попадение в мача падна в 12-ата минута и бе дело на Люк Шоу, който си вкара автогол.

По този начин каталунците записаха първи успех в Англия срещу "червените дяволи" от петия си опит (1 победа, 2 равенства, 2 загуби). Така реваншът все пак остава отворен, а той е само след седмица на "Камп Ноу".

Двубоят на "Олд Трафорд" започна с леко предимство на гостите от Испания, а първата по-сериозна ситуация доведе и до гол.

Меси центрира великолепно за Луис Суарес, който стреля с глава, а топката рикошира в Люк Шоу и влезе във вратата на Давид де Хеа от малък ъгъл. Първоначално попадението бе отменено, но след намеса на VAR то бе зачетено, а играта подновена с център.

Постепенно домакините показаха добра реакция и след гола заиграха доста по-агресивно, печелейки голяма част от двубоите в центъра.

При едно единоборство пък Крис Смолинг разби носа на Лео Меси. Аржентинската звезда веднага получи медицинска помощ и успя да се върне в игра.

В 29-ата минута "дяволите" поискаха дузпа чрез Скот Мактоминей, но съдията бе категоричен, че такава няма. Така се стигна до второто най-чисто положение за първата част, а при него Коутиньо отправи много хубав шут, който обаче бе спасен прекрасно от Де Хеа.

Второто полувреме започна доста равностойно, като домакините бяха тимът, който се опитваше да прилага висока преса, търсейки грешка от противника.

Най-чистата ситуация за гол се отвори в 65-ата минута пред Луис Суарес. Уругваецът се освободи добре в наказателното поле и стреля, но край страничната греда.

В следващите минути играта се укроти и се водеше предимно в центъра на терена, като чисти голови положения липсваха.

В края на самия двубой играчите на Оле Гунар Солскяер позагубиха от енергията си, а Барселона се възползва от това, контролирайки спокойно събитията на терена.

В крайна сметка каталунците излязоха победител от двубоя, запазвайки крайното 1:0.