Две дузпи и отменен гол донесоха труден успех на Манчестър Юнайтед

• пол погба-
  • фелипе андерсон

Домакините спечелиха важни три точки в битката за топ 4

Две дузпи и отменен гол донесоха труден успех на Манчестър Юнайтед - 1

Манчестър Юнайтед постигна много важна за целите си победа с 2:1 над Уест Хам на "Олд Трафорд", благодарение на която се доближи на две точки от четвъртото място. "Червените дяволи" прекъснаха серията си от две поредни загуби, но всъщност изиграха доста слаб мач, като в много моменти отстъпваха на своя съперник, пише sportal.bg. Въпреки това домакините стигнаха до победата с два гола от дузпи на Пол Погба (19', 80'). Фелипе Андерсон (49') се разписа за гостите, които бяха ощетени в самото начало, след като друго попадение на бразилеца бе неправилно отменено заради засада. Първата дузпа на Юнайтед също бе оспорвана от лондончани, които удариха и гредата през втората част.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита на наказаните Люк Шоу и Ашли Йънг, както и на контузения Андер Ерера. Норвежецът бе направил общо пет промени в сравнение с мача с Барселона през седмицата. Фил Джоунс, Маркос Рохо, Хуан Мата, Антони Марсиал и Джеси Лингард започнаха. Виктор Линдельоф, Скот Мактоминей и Маркъс Рашфорд останаха на скамейката.

Пабло Сабалета, Роберт Снодграс и Артур Масуаку стартираха за "чуковете".

Лондончани влязоха по-добре в мача и атакуваха по-опасно в началото. В десетата минута гостите дори стигнаха до гол, след като Ернандес свали с глава центриране на Масуаку към Андересон, който стреля покрай Де Хеа. Попадението погрешно бе отменено заради засада, каквато повторенията показаха, че няма, тъй като Далот покриваше бразилеца.

В 17-ата минута домакините получиха дузпа. Марсиал потърси Мата на границата на наказателното поле, а Снодграс се хвърли на шпагат. Испанецът падна, а Греъм Скот посочи малко пресилено бялата точка. Пол Погба изпълни точно дузпата, давайки аванс на Юнайтед.

Към края на полувремето гостите отново опитаха да натиснат. Андерсон направи един добър пробив по десния фланг, след което опита нещо средно между центриране и удар, но Де Хеа се намеси.

В 49-ата минута Де Хеа хвърли лошо към Погба, който също не успя да запази владението. Райс изостри атаката, след което Лансини центрира много добре към далечната греда, където Андерсон бе оставен сам. Бразилецът стреля в близкия ъгъл, Де Хеа се намеси, но не успя да спре топката, която влезе във вратата му.

След това "чуковете" още повече са активизираха в търсене на пълния обрат.

Оле Гунар Солскяер реагира с включването на Рашфорд, който замени Мата. Именно младият нападател излезе на стрелкова позиция в 59-ата минута, но Фабиански се намеси добре.

Уест Хам продължи да играе по-добре, а следващият ход на Солскяер бе да пусне Перейра и Гринууд. В 76-ата минута късметът лиши лондончани от втори гол, след като страхотен удар на Антонио срещна напречната греда. Две минути след това отново Антонио бе на крачка от попадението, но този път Де Хеа демонстрира котешки рефлекс и изби, спасявайки отбора си сигурен гол.

Така дойде 79-ата минута, когато Марсиал изскочи зад отбраната на Уест Хам. Фредерикс опита да го спре с отчаян шпагат, но фаулира нападателя. Този път дузпата бе безспорна, а Погба отново бе точен от бялата точка.

До края домакините успяха да държат контрола в свои ръце и спечелиха важни три точки в битката за топ 4.