• равенство-
  • силва

"Белия балет" завърши 1:1 с Леганес

Реал Мадрид отново не убеди с играта си - 1

Леганес и гостуващият Реал (Мадрид) завършиха 1:1 в последния мач от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така домакините сложиха край на серия от пет шампионатни поражения от съперника, а след издънката „кралете“ останаха на 4 точки зад Атлетико (Мадрид) в преследване на втората позиция.

През първата част футболистите на Зинедин Зидан имаха териториално надмощие, но трудно стигаха до удари. Секунди преди почивката Леганес изненадващо поведе с гол на Джонатан Силва (45) след фалцов изстрел с левия крак.

Отговорът на Реал дойде скоро след почивката с 18-ото попадение за сезона на Карим Бензема (51) след асистенция на Лука Модрич и добавка, тъй като първият удар на французина бе спасен от Иван Куеяр. Домакините разчитаха на контраатаки, но точно при такава гостите можеха да направят пълен обрат в 74-ата минута, когато обаче Куеяр попречи на Асенсио да се разпише.

В 83-ата минута гол на Юсеф Ен Насири беше отменен заради засада, а в ответната атака Бензема подаде на Марсело, който шутира силно, но отново Куеяр бе на мястото си и изби. До края на мача нямаше други чисти положения за гол.