Арсенал стигна до обрат и докосва финала

• обамеянг-
  • лаказет

"Артилеристите" спечелиха с 3:1 срещу Валенсия

Арсенал стигна до обрат и докосва финала - 1

Арсенал обърна у дома Валенсия и срази съперника с 3:1 в първата им среща от полуфиналите на Лига Европа. Муктар Диакаби (11) изведе "прилепите" напред в резултата, но Александре Лаказет (18, 26) и Пиер-Емерик Обамеянг (90+1) направиха пълен обрат и доближиха "топчиите" до финала.

„Прилепите“ първи създадоха опасно положение 8-ата минута, когато Родриго засече центриране, но след шута му топката премина високо над вратата. Три минути след това гостите поведоха. След изпълнение на корнер Родриго с глава насочи топката към Муктар Диакаби (11), който също с глава вкара за 0:1. И след гола испанският тим продължи да играе по-добре, а в 16-ата минута Чех отрази удар на Дани Парехо, след което Мейтланд-Найлс сгреши. Гонсало Гедеш обаче отправи неточен удар.

Арсенал успя да изравни с първата си по-сериозна атака в мача след комбинация между Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет (18), при която вторият от двамата се разписа на празна врата. Попадението окрили „артилеристите“ и те бързо стигнаха до пълен обрат с нов гол на Лаказет (26), който засече с глава центриране на Джака, а вратарят Нето изби в гредата, но след топката премина с пълния си обем голлинията за 2:1. Седем минути по-късно Обамеянг имаше шанс за гол, но шутира над вратата. Постепенно темпото спадна и до края на полувремето не се стигна до нов гол.

Второто полувреме стартира спокойно и без голови положения пред двете врати. Първи шанс за ново попадение имаха „топчииите“, но в 67-ата минута Нето отрази удар на Лаказет от близка дистанция. Две минути след това на отсрещната врата Диакаби надскочи стража Чех при корнер и отправи удар с глава, но Шкодран Мустафи изчисти топката. В 76-ата минута домакините претендираха за игра с ръка на Пичини в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка.

"Артилеристите" продължиха да натискат и в последната минута Нето първо отрази удар на Лаказет, но секунди по-късно Пиер-Емерик Обамеянг (90+1) оформи крайния резултат.

Реваншът на "Местая" е след седмица от 22:00 часа българско време.