Манчестър Сити смаза Уест Хям като гост

Гражданите отговориха подобаващо на летящия старт на Ливърпул

Манчестър Сити смаза Уест Хям като гост - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

След като преди седмица Манчестър Сити спечели "Къмюнити Шийлд", днес шампионите стартираха успешно и новия сезон в Премиър лийг, побеждавайки с 5:0 като гост Уест Хям, предаде Спортал.

Без да блестят в началото, "гражданите" постепененно набраха скорост и разгромиха своя съперник след попадения на Габриел Жезус(25'), хеттрик на Рахийм Стърлинг (51', 75', 90') и попадение на Серхио Агуеро(86') от дузпа. Така шампионите отговориха на вчерашната победа на Ливърпул, който надделя с 4:1 над Норич Сити.

Двубоят бе исторически от гледна точка на факта, че за първи път в Премиър лийг ВАР влезе в активна употреба. В 54-тата минута гол на Жезус бе отменен заради много тънка засада на Стърлинг, а в 76-ата минута ВАР разгледа и попадението на самия Стърлинг, което в крайна сметка бе зачетено.

Пет минути преди края новата за Висшата лига технология отново влезе в употреба. Фабиански спаси дузпа на Агуеро, но изпълнението бе повторено заради това, че стражът и с двата крака бе пред голлинията си, което според новите правила не е разрешено.