Борусия (Дортмунд) с втора победа за сезона

• доминик дрекслер-
  • джейдън санчо

Отборът на "жълто-черните" обърна Кьолн за 20 минути

Борусия (Дортмунд) с втора победа за сезона - 1

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна втора победа от началото на сезона, след като обърна Кьолн от 0:1 до 3:1 в откриващия мач от втория кръг на Бундеслигата. Така "жълто-черните" събраха пълен актив и излязоха начело във временното класиране, докато "козлите" все още търсят първата си точка, пише sportal.bg.

Домакините заложиха на постройка 4-4-2 с Антони Модест и Джон Кордоба в предни позиции. Преди седмица завърналият се в елита тим загуби с 1:2 и при визитата си на Волфсбург и много искаше да се реваншира пред своите фенове, които бяха изпълнили трибуните на стадиона.

Дортмунд пък излезе със същите 11, които започнаха и срещу Аугсбург (5:1) в първия кръг. Пако Алкасер бе на върха на атаката, а зад него действаха Марко Ройс, Джейдън Санчо и Торган Азар.

Двубоят започна отлично за домакините, които водеха след първите 45 минути. Резултатът откри Доминик Дрекслер в 29-ата минута. Той се разписа след изпълнение на ъглов удар, като топката премина през куп играчи на гостите, преди да я засече с глава в мрежата. В 62-ата минута Кьолн отново прати топката в мрежата, но попадението на Модест беше отменено поради засада.

В 70-ата минута гостите стигнаха до равенство чрез Джейдън Санчо, който реализира с хубав удар по диагонала след асистенция на Торган Азар. Футболистите на Борусия значително вдигнаха оборотите и обратът стана факт в 86-ата минута, когато се разписа Ашраф Хакими с глава след центриране отдясно. В добавеното време Санчо намери Пако Алкасер, който на празна врата затвърди обрата за Борусия.