• прандели-
  • дел боске
"Адзурите" изненадаха Испания - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Испания и Италия играят при резултат 1:1 в първи мач от група "С" на Евро 2012 в Гданск. Точен за "Скуадра адзура" бе резервата Антонио ди Натале в 60-ата минута, след като бе изведен технично от Андреа Пирло и с майсторски удар откри. Капитанът и голмайстор на Удинезе се появи на терена пет минути по-рано на мястото на Марио Балотели. Само четири минути по-късно Фабрегас изравни след отлично извеждащо подаване на Давид Силва, като с левия крак прати топката в мрежата на Буфон.

Първият удар към една от двете врати бе в 9-ата минута на Давид Силва, но топката мина над гредата на Джанлуиджи Буфон. 120-секунди по-късно след отлична контраатака на испанците Давид Силва от отлична позиция стреля в ръцете на Буфон. В 13-ата минута Андреа Пирло пробва рефлекса на Икер Касийяс с опасен удар от пряк свободен удар, който стража изби с плонж.
Антонио Касано нямаше късмет в 22-ата минута, след като стреля в аут с диагонален изстрел.

Андрес Иниеста стреля във вратата на "адзурите" в 30-ата минута, но Буфон спаси без проблеми. Касано бе близо до откриване в 33-ата минута, на Касийяс отново изби. Испанският капитан парира удар от воле на Маркизио и две минути по-късно. Последните минути на първата част първенците на Европа и света взеха повече иницятивата.

Така в 44-ата минута Иниеста пропусна отлична възможност да открие. Минута по-късно Касийяс направи отлично спасяване след остър удар с глава на Тиаго Мота от няколко метра.

Втората част започна със спасяване на Буфон в 50-ата минута след изстрел на Фабрегас от 17 метра. Невероятно спасяване на капитанът на "адзурите" запази врата на италианците суха в 51-ата минута след шут на Иниеста от малък ъгъл.
Балотели пък се пропусна най-чистата възможност на своите в 54-ата минута. Деветката на "Скуадра адзура" отне топката от Серхио Рамос напредна сам срещу Касийяс, но се забави с решението си дали да бие или подава и Рамос го догони и изби.