• без десподов

Сардинци записаха втора поредна победа с 3:1 в Серия А

Каляри ''лети'' без Десподов в състава си - 1
Източник: БГНЕС

Каляри взе втора поредна победа в Серия "А", след като в миналия кръг победи Парма, снощи ''сардинци'' победиха Дженоа с 3:1. С тази си победа отборът от остров Сардиня се изкачи на 5-о място във временното класирането. Джовани Симеоне се разписа срещу бившия си тим преди почивката, а всичко по-интересно в мача се случи в последните 10 минути, когато паднаха три гола.

Припомня, че в края на трансферния прозорец от Каляри решиха, че за момента футболист номер 1 на България за 2018 година Кирил Десподов - няма да им е необходим. От клуба го отдадоха под наем на Щурм Грац до края на сезон 2019/20г.

Джовани Симеоне, който е син на Диего Симеоне, отново показа, че е много опасен при играта с глава и направи безпомощен вратаря на Дженоа Йонуц Раду.

Гостите от Генуа успяха да изравнят в В 83-ата минута след гол на Кристиан Куаме.

Радостта на Дженоа трая само две минути, защото защитникът на ''грифоните'' Кристиан Сапата си заби много нелеп автогол след центриране от десния фланг. В 87-ата минута двама футболисти на Каляри се оказаха напълно сами срещу Йонуц Раду, като Жоао Педро финтира румънския страж и фиксира крайното 3:1.