Манчестър Юнайтед и Арсенал не се победиха

• 1:1

''Червените дяволи'' и ''артилеристите'' продължават с колебливите изяви

Манчестър Юнайтед и Арсенал не се победиха - 1
Източник: БГНЕС

Късно снощи Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха 1:1 в дербито на седмия кръг в английската Висша лига. Двата отбора си размениха по един гол в отделните две полувремена.

Първото полувреме вървеше доста скучно, безлично и без положения пред двете врати, но в самия край на полувремето ''червените дяволи'' оформиха бърза контраатака, която бе завършена по отличен начин Скот Мактоминей, който прати топката в горния ляв ъгъл, правейки стража ''артилеристите'' Бернд Лено безпомощен.

Втората част бе доста по-динамична, а в 58-ата минута гостите от Лондон изравниха. Пепе изведе по чудесен начин Обамеянг, който хладнокръвно преодоля Де Хеа за 1:1.

До края на срещата Юнайтед имаше повече ситуации за отбелязване на гол, но Бернд Лено показа класата си и предотврати всички голови опасности.

В класирането Арсенал се намира на 4-а позиция с 12 пункта, а Манчестър Юнайтед е на позорното за реномето на клуба 10-о място, разполагайки с едва 9 точки.