• денис-
  • шампионска лига

Мадридчани губеха с 0:2 от Брюж, но успяха да стигнат до равенството

Реал се измъкна от голямо унижение - 1

Реал (Мадрид) се спаси от резил и завърши зрелищно 2:2 с гостуващия Брюж в среща от втория кръг в група "А" на Шампионската лига. Българинът Георги Кабаков бе главен съдия на срещата и взе важни решения с помощта на VAR, а в края изгони и капитана на гостите Рууд Вормер с втори жълт и червен картон.

Емануел Денис (9) сензационно даде преднина на белгийския тим при контраатака и пас на Тау. Първо попадението не бе зачетено заради засада, но Кабаков получи сигнал от VAR и след преразглеждане на ситуацията призна гола на гостите. „Кралете“ се опитаха да отвърнат на удара, но нямаха късмет в завършващата фаза, а Емануел Денис (39) шокира „Сантяго Бернабеу“ с втори гол няколко минути преди почивката.

През втората част Георги Кабаков взе ново важно решение с помощта на VAR, като този път зарадва Реал. Серхио Рамос (55) намали с глава за 1:2 и първо голът не бе признат заради засада, но след ново преразглеждане на положението със системата за видеоповторения домакините получиха надежда, че могат да търсят и изравняването, а защо не и обрат.

В 84-ата минута Кабаков изгони капитана на гостите Рууд Вормер с втори жълт и червен картон, а скоро след това Каземиро (85) засече с глава центриране на Тони Кроос и изравни за 2:2. До края на мача домакините натиснаха в търсене на победата, но така и не успяха да стигнат до трето попадение, а такова пропуснаха да реализират и гостите при изгодна ситуация в добавеното време.