• даксон-
  • динамо (загреб)-
  • шампионска лига
Лудогорец с исторически требъл, спечели и Суперкупата - 1

Шампионът на България и носител на Купата на страната Лудогорец постигне уникален требъл. Само година след като се включи в "А" група, отборът от Разград спечели всички възможни трофей. Лудогорец спечели и Суперкупата на България след като на финала победи Локомотив Пловдив с 3:1 в мач, игран в Бургас.

Точни за шампионите бяха новото попълнение на "зелените" Кайсара (10-та мин), Гъргоров (43-та мин) и Марселиньо (90-та мин). За Локомотив изравнително попадение от пряк свободен удар бе Даксон да Силва в 12-ата минута.

Лудогорец напълно заслужено спечели срещата, тъй като през по-голямата част от мача доминираше на терена. През първото полувреме първенецът на България демонстрира доста качествен и агресивен футбол като острите набези през центъра и двете крила бяха часто срещано явление.

Въпреки това обаче Ивайло Петев има доста поводи за размисъл преди мача от Шампионската лига срещу Динамо (Загреб), тъй като въпреки че неговият отбор спечели безапелационно, през втората част свали темпото и ритъмът в играта се наруши.