Наполи изхвърли Лацио от турнира за Купата на Италия

• 1:0

Отпадането на Лацио значи, че трофеят ще има нов притежател

Наполи изхвърли Лацио от турнира за Купата на Италия - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Наполи победи Лацио в изключително драматичен мач от турнира за Купата на Италия. Двубоят завърши с минималното 1:0 за домакините, които по този начин си осигуриха участие на 1/2-финалите на турнира. Мачът бе изпълнен с невероятни изпълнения, като ще се запомни освен с успеха на неаполитанците, също и с два червени картона, три греди и една изпусната дузпа, предава Dsport.bg.

Домакините от Наполи започнаха ударно мача, като поведоха в резултата още във втората минута. Лоренцо Инсиние нахлу в наказателното поле от лявото крило, финтира няколко защитници на римляните и с удар от близко разстояние прати топката в мрежата на гостите. Само 6 минути по-късно обаче Лацио получи право да изпълни дузпа, след като футболист на неаполитанците извърши нарушение срещу Кайседо в наказателното поле. Зад топката застана голмайсторът на "орлите" Чиро Имобиле, но ударът му бе много неточен и мина над напречната греда. В 19-ата минута Наполи остана с човек по-малко, след като Елсид Хисай бе изгонен за втори жълт картон. В 25-ата пък Лукас Лейва бе пратен под душовете с директен червен картон. Халфът игра много грубо срещу Жиелински, след което бурно оспорваше решението на рефера и бе изгонен.

След почивката двата отбора продължиха да държат високо темпо, като още в 51-ата минута Лацио бе близо до изравнителен гол. Ударът на Имобиле от границата на наказателното поле обаче бе отразен от Оспина. В 71-ата домакините можеха да поведат с 2:0, но ударът на Аркадиуш Милик срещна десния страничен стълб. Малко преди края на срещата отново Имобиле бе близо до това да изравни за Лацио. Нападателят се оказа сам на границата на наказателното поле и стреля много силно, но ударът му срещна гредата. Само 120 секунди по-късно Марио Руи от Наполи нацели дясната греда на Стракоша със силен удар от далечно разстояние. В заключителните минути на мача Лацио стигна до изравнителен гол, но той бе правилно отменен заради засада.