Ерлинг Холанд вкара нови две попадения за новия си тим

Публикувана: 25 Януари, 2020 09:15
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 600
Снимка: БГНЕС/ЕРА

В първи двубой от 19-ия кръг на немската 1-ва Бундеслига тимът на Борусия Дортмунд разпиля гостите от Кьолн и спечели с категоричното 5:1 в истинско голово шоу.

То стартира още в 1-ата минута на срещата, когато Джейсън Санчо пусна отличен пас към Герейро, който наказа вратаря на гостите. Гостите отвърнаха с опасен удар на Тилман само 3 минути по-късно, но топката мина покрай гредата.

Дортмунд удвои преднината си с гол в 29-ата минута, Матс Хумелс пусна отличен пас към Марко Ройс, който напредна и матира стража на "козлите", а попадението беше проверено и с ВАР. До почивката Торган Азар пропусна да направи резултата класически.

Само 3 минути след подновяването на играта през втората част, резултатът вече стана класически, след като Санчо получи пас от Ройс и не сбърка. Гостите опитаха да се върнат в играта с попадение на Ут в 64-ата минута с много точен диагонален шут.

Точка на спора сложи Ерлинг Холанд с две попадения, след като влезе като резерва в 65-ата минута и беше точен в 77-ата и 88-ата минута.

След този успех Борусия се изравни по точки с Байерн Мюнхен (36т.), но дортмундци са и с мач повече, а Кьолн е на 13-ото място с 20.