• гарсия-
  • васкес

"Белите" спечелиха с 4:1 срещу Осасуна

Реал взе сериозна преднина пред Барселона - 1

Реал (Мадрид) записа пореден мач без загуба в шампионата на Испания и се наложи с 4:1 като гост на Осасуна в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. "Белите" са без загуба в първенството от 0:1 от Майорка от средата на октомври и не познават поражението в 14-и двубой поред.

Унай Гарсия изведе Осасуна в 14-ата минута, но само за 5 между 33-ата и 38-ата с попадения на Иско и Рамос, Реал обърна до 2:1. Резервата Лукас Васкес вкара за 3:1 в 84-ата, а друга резерва - Лука Йович оформи крайното 4:1 в 92-ата минута с втория си гол за сезона.

Реал вече води с 6 точки пред преследвача Барселона, като каталунците са с мач по-малко и гостуват на Бетис от 22:00 часа днес.