Левски без победа в третите сблъсъци с ЦСКА

• левски-
  • цска-
  • вечно дерби

Левски без победа в третите сблъсъци с ЦСКА - 1

Когато се е стигало до трети мач между Левски и ЦСКА, макар и бил той предпоследен между двата отбора в сезона, на "сините" не им върви, пише "Меридиан мач".

През 2017-а "червените" стигнаха до разгром с 3:0 с голове на Арсенио, Десподов и Каранга.

Година по-късно пък Левски поне успя да не загуби. В един от най-интересните сблъсъци в последните години, двата отбора завършиха 2:2.

До почивката ЦСКА водеше с 2:0 с голове на Рафаел Енрике и Фернандо Каранга от дузпа. През втората част обаче Левски вкара изненадващ гол, изработен от двата бека - Милош Цветкович центрира и Иван Горанов на близката греда вкара с глава. След това Паулиньо изравни и оформи крайното 2:2.

През миналия сезон третият сблъсък завърши 0:0. Запомни се само по една греда за двата отбора - Кристиян Малинов от фаул за ЦСКА и Станислав Костов.