• союнду-
  • червен картон-
  • еванс-
  • автогол

"Лисиците" водеха с 1:0 на Борнемут до 67-ата минута, но се сринаха и загубиха с 1:4

Лестър освободи пътя на Манчестър Юнайтед за топ 4 - 1

Лестър допусна сериозна грешка по пътя си към участие в Шампионска лига, след като загуби с 1:4 от Борнемут. "Лисиците" водеха в резултата до 67-ата минута, но в крайна сметка се издъниха и по този начин позволиха на Манчестър Юнайтед да се намеси сериозно в борбата за място в Топ 4.

Лестър поведе още в 23-ата минута с гол на Джейми Варди. В средата на второто полувреме обаче Борнемут изравни чрез Джуниър Станислас, който се разписа от дузпа дадена за нарушение срещу Калъм Уилсън. Секунди по-късно Доминик Соланке вкара втори гол за "черешките". В 67-ата минута Лестър остана с човек по-малко, след като Чалгар Союнду бе изгонен с директен червен картон. До края на срещата Борнемут контролираше случващото се на терена и заслужено вкара две попадения чрез Соланке и Джони Еванс, който си отбеляза автогол.

След края на срещата Лестър има 59 точки и се намира на четвърта позиция в класирането. Петият Манчестър Юнайтед е с 58, но и с мач по-малко. Челси пък заема трета позиция с 60 точки.