• жота-
  • салах

"Мърсисайдци" спечелиха срещу Мидтиланд с 2:0

Ливърпул се справи с Краев и компания - 1

Английският шампион Ливърпул срази у дома датския първенец Мидтиланд с 2:0 във втория им мач от група D на Шампионската лига.

Българският национал Божидар Краев бе оставен на резервната скамейка, но се появи в игра на мястото на Каюст в 81-ата минута. Иначе датчаните започнаха по-активно и още в трета минута стигнаха до голово положение. Дрейер се справи с Робъртсън и излезе на чиста позиция, но Алисон спаси удара му.

Ливърпул постепенно заигра малко по-добре, но до края на полувремето така и не отправи точен удар. След половин час игра домакините понесоха тежък удар, след като Фабиньо получи разтежение и напусна принудително, а на мястото му в центъра на защитата влезе 19-годишният Рис Уилямс.

След почивката в 55-ата минута Вайналдум намери Александър-Арнолд отдясно. Бранителят направи двойно подаване с Шакири, след което сложи топката на крака на Диого Жота и бразилецът вкара за 1:0. Това бе попадение №10 000 в историята на мърсисайдци. До края на мача гостите така и не успяха да отвърнат на удара, а „червените“ направиха успеха си по-убедителен в добавеното време, когато Мохамед Салах (90+3-дузпа) бе точен от бялата точка.