Манчестър Сити и Ливърпул се надлъгваха, но никой не успя да победи

• английска висша лига-
  • манчестър сити-
  • ливърпул-
  • 1:1

Ливърпул започна много агресивно мача, а в хода на първото полувреме Манчестър Сити изравни играта

Манчестър Сити и Ливърпул се надлъгваха, но никой не успя да победи - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха в голямото дерби на 8-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Етихад" завърши 1:1. Мохамед Салах откри резултата в 13-ата минута от дузпа, а Габриел Жезус изравни в 31-ата минута. В края на първата част Кевин де Бройне пропусна дузпа.

Така "червените" събраха 17 точки, а Сити е с пет пункта по-малко.

Гостите започнаха много агресивно мача. Във 2-ата минута Фирмино получи извеждащ пас зад отбрана, но Едерсон успя да чукне топката в бразилеца, който след това не успя да я достигне в пределите на терена.

Мърсисайдци продължиха да играят по-добре в началото. В 11-ата минута Робърстън пусна към Мане, който влезе остро в наказателно поле, където бе фаулиран от Кайл Уокър. Салах изпълни по перфектен начин наказателния удар за 0:1.

В 25-ата минута Де Бройне центрира в наказателното поле, където Стърлинг стреля от малък ъгъл, но Алисон се справи.

Сити изравни в 31-вата минута. Де Бройне намери прецизно Жезус в наказателното поле. Бразилецът със страхотно първо докосване се освободи от Александър-Арнолд, след което пусна топката покрай Алисон за 1:1.

В 41-ата минута домакините получиха дузпа. Джо Гомес игра с ръка след центриране на Де Бройне. Белгиецът застана зад топката, но не намери очертанията на вратата.

В 55-ата пък Жезус пропусна страхотен шанс, след като изскочи зад бранителите на Ливърпул и засече с глава добро центриране на Кансело отляво. Бразилецът обаче не успя да уцели вратата от няколко метра.

След час игра контузия получи Александър-Арнолд и бе заменен от Милнър.