Медведев поднесе голямата изненада - победи Надал и ще играе финал в Лондон

• тенис-
  • атр

Руснакът спечели с 3:6, 7:6(4), 6:3 и ще спори на финала с Доминик Тийм

Медведев поднесе голямата изненада - победи Надал и ще играе финал в Лондон - 1

Даниил Медведев обърна световния №2 Рафаел Надал и след 3:6, 7:6(4), 6:3 и се класира за финала на заключителния турнир на ATP в Лондон, където по традиция сили мерят осемте най-добри тенисисти през сезона. Руснакът ще спори за трофея с австриеца Доминик Тийм, който надви считания за основен фаворит за титлата Новак Джокович със 7:5, 6:7(10), 7:6(5) в другия полуфинал.

Срещата между Медведев и Надал започна равностойно, а в третия гейм на първия сет испанецът пропиля три възможности за пробив. Матадора обаче стигна до такъв в осмия гейм и след затвърждаването му спечели първата част с 6:3.

Втората част бе далеч по-оспорвана, а след пробив в началото ѝ Медведев поведе с 3:0. След това двамата печелеха подаванията си до седмия гейм, в който Надал върна пробива и изравни впоследствие за 4:4. Матадора взе и следващия сервис-гейм на руснака, за да поведе с 5:4, но Медведев бързо върна пробива и докара нещата до тайбрек, в който след 7-4 точки изравни резултата в срещата.

Решителният трети сет вървеше гейм за гейм, като и двамата взимаха своите подавания. В седмия гейм Медведев проби испанеца и след това спечели на свой сервис за 5:3. След това руснакът стигна до мачбол при подаването на Надал и веднага го реализира за 6:3 в своя полза, класирайки се за финала на турнира.