Ювентус взе само точка при гостуването си на Беневенто

Двата тима завършиха 1:1

Публикувана: 28 Ноември, 2020 21:17
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1309

Отборите на Беневенто и Ювентус завършиха 1:1 в мач от 9-ия кръг на италианската Серия А. Алваро Мората откри резултата в 21-ата, а в добавеното време на първата част Гаетано Летиция изравни.

Преди мача имаше минута мълчание в памет на починалия Диего Марадона.

В 10-ата минута играта бе спряна, за да бъде оказана почит към напусналия този свят Диего Марадона.

В 13-ата минута Джанлука Лападула успя да засече с глава топката след центриране от ъглов удар, но стреля над вратата.

Ювентус обаче се съвзе и тръгна в нападение и с първия си точен удар откри резултата в 21-ата минута. Федерико Киеза отправи брилянтен пас от над 50 метра, който изведе Алваро Мората отляво в наказателното поле. Нападателят овладя добре, освободи си място за стрелба и намери далечния ъгъл на вратаря Лоренцо Монтипо - 0:1.

Само късмета спаси домакините от това да изостават с два гола пет минути по-късно. Чудесна комбинация между Мората, Аарън Рамзи и Пауло Дибала изведе аржентинеца на стрелкова позиция, но изстрелът на капитана на Юве премина на сантиметри от дясната греда на Монтипо.

В 31-ата минута Рамзи стреля в наказателното поле след подаване отляво, но стражът на домакините парира с тяло.

Малко след това "вещиците" можеха да изравнят, след като Гаетано Летиция центрира отляво в наказателното поле, където Лападула засече с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда на "замръзналия" на едно място Шчесни.

В края на полувремето Дибала стреля от пряк свободен удар, но над вратата на домакините.

Това обаче не беше всичко за първата част. Първо Паскуале Счиатарела излъга с един финт двама играчи на Юве и отправи отличен удар, който обаче бе спасен с класа от Шчесни в корнер. След неговото изпълнение домакините разиграха късо. Отново Счиатарела беше в центъра на събитията, като опита подаване в наказателното поле. Артур не успя да изчисти по най-добрия начин, а топката попадна на крака на десния бек Гаетано Летиция, който от воле намери по чудесен начин далечния ъгъл на Шчесни, като тя се отби в гредата и влезе - 1:1.

В началото на втората част Джанлука Импрота стреля по земя, който излезе в аут.

В 51-ата Мората направи огромен пропуск, след като ударът му с глава отблизо мина покрай опразнената врата.

В следващите минути темпото на игра спадна, като Ювентус продължаваше да бъде по-активния тим, но до някакви опасности не се стигаше.

Малко след час игра отново испанецът пробва изстрел, но неточно. След това терена се появиха Родриго Бентанкур, Деян Кулушевски и Федерик Бернардески, които замениха Артур, Аарън Рамзи и Федерико Киеза.

До края на двубоя Ювентус натисна в търсене на победно попадение.

В 86-ата Дибала стреля по земя от добра позиция, но Монтипо успя да избие в корнер.

В добавеното време на срещата резервата Деян Кулушевски стреля след изпълнение на фаул, но без проблеми за вратаря.