• серия а-
  • пеция-

"Нерадзурите" победиха с 2:1

Интер крачи уверено след Милан в Серия А с нов успех - 1

Интер не допусна загуба на темпо спрямо съгражданите си от Милан и записа закономерна домакинска победа срещу новака Специя с 2:1.

Гостите успяха да окажат сериозна съпротива през първото полувреме и запазиха нулевото равенство до почивката. Интересен факт е, че играчите на Специя играеха по-често с топката.

Ашраф Хакими откри резултата в 52-ата минута след хубав пас на Лаутаро Мартинес при контраатака.

В 71-ата минута головата машина Ромелу Лукаку увеличи на 2:0 от дузпа, за да успокои съотборниците си и наставника Антонио Конте. М'Бала Нзола игра с ръка и Микаел Фабри посочи бялата точка. Това стана след консултация с ВАР, след като преди това не беше забелязал нарушение.

Така след 13 мача Интер има 30 точки, с една по-малко от лидера Милан. Шампионът Ювентус е с 27 точки.

Специя е на 17-а позиция с 11 точки, с 4 повече от 18-ия и 19-ия, съответно Торино и Дженоа.