Пирин и ЦСКА не успяха да се победят в контрола

• пирин благоевград-
  • контрола

Двата отбора направиха 0:0 на стадион "Христо Ботев" в югозападния град

Пирин и ЦСКА не успяха да се победят в контрола - 1

Пирин (Благоевград) и ЦСКА не успяха да се победят в контрола. Двата отбора направи 0:0 на стадион "Христо Ботев" в югозападния град.

Срещата премина под натиска на "червените", като Али Соу се отличи с греда, но до попадение така и не се стигна.

"Орлетата" показаха стабилна игра, а в разширения им състав имаше шестима играчи, преминали през "Българска армия".

Това е пети мач на ЦСКА, в който "червените" не допускат гол. Това е второ нулево равенство за "армейците" от началото на подготовката, които постигнаха и три победи.

Срещата започна с натиск на ЦСКА.

В първите минути, Тиаго опита опасен удар, но вратарят на домакините се намеси. В 21-ата минута, Пеняранда опита много хубав, плътен удар от границите на наказателното поле, но топката мина на сантиметри покрай вратата на "орлетата".

В 35-ата минута се стигна до едно от най-чистите положения в мача. Петър Занев изведе по лявото крило Георги Йомов, който от малък ъгъл стреля, но топката мина много близо до гредата. Минута по-късно последва много хубав удар на Валентин Анров, но Димитър Шейтанов се отличи с чудесно спасяване.

В началото на второто полувреме, рожденикът Тиаго и игралият отлично в мача Пеняранда опитаха опасни удари, но влезлият през втората част Петър Петров се намеси.

В 57-ата минута, Георги Йомов опита два последователни удара, но без успех.

30 минути преди края на мача в игра се появи каращият проби Бисмарк Чарлс. В 68-ата минута, Златинов изскочи сам срещу Евтимов, но стражът на гостите улови кълбото.

В сами край на мача, Греъм Кери изпълни фаул, а ударът му бе доста силен и плътен, топката рикошира, но в крайна сметка попадна в ръцете на стража на домакините.Така двата отбора завършиха 0:0.