• юнес-
  • левандовски

Баварците загубиха от Айнтрахт Франкфурт с 2:1

Байерн Мюнхен пак се издъни в Бундеслигата - 1

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) стъпи накриво за втори пореден път и след равенството 3:3 с опашкаря Арминия (Билефелд) в предишния кръг, днес падна с 1:2 като гост на Айтрахт (Франкфурт), който записа пета поредна победа в първенството. Баварците не можеха да разчитат на 8 играчи поради различни причини и това се отрази на представянето им.

Домакините шокираха Байерн с два гола между 12-ата и 31-ата минута, дело на Камада и Юнес, и се оттеглиха с комфортен аванс на почивката, въпреки няколкото възможности за гостите, пропилени от Кингсли Коман и Максим Чупо-Мотинг.

Минути след подновяването на играта Робърт Левандовски намали аванса на Айнтрахт, а до края на полувремето Кингсли Коман пропусна на два пъти да изравни резултата. Домакините претендираха за дузпа в последните минути, съдията подмина ситуацията, но въпреки преразглеждането с ВАР, такава не беше осъдена.

Байерн остава на върха с 49 точки, но разликата с втория РБ Лайпциг е 5 точки, при мач по-малко за преследвача. Айнтрахт пък вече е четвърти на 6 точки зад лидера.