• арсенал-
  • олимпиакос-
  • лига европа-

Гръцкият шампион надделя с 1:0 над лондончани

Олимпиакос победи Арсенал на "Емиратс", но "артилеристите" са на 1/4-финалите на Лига Европа  - 1

Олимпиакос победи за втори пореден сезон Арсенал на "Емиратс". Гръцкият шампион надделя с 1:0 над лондончани, които обаче се класираха за 1/4-финалите на Лига Европа, след като спечелиха с 3:1 в Пирея преди седцмиа. През миналия сезон "топчиите" отпаднаха от този съперник в първата фаза на елиминациите на турнира, въпреки че бяха спечелили с 1:0 в Гърция. Реваншът обаче се оказа кошмарен за "артилеристите", които бяха изхвърлени от турнира след гол на Юсеф Ел Араби в 120-ата минута. Именно Ел Араби (51') отбеляза единствения гол и днес. Играчите на Микел Артета пропиляха няколко чудесни възможности, като най-сериозни бяха пропуските на Обамеянг. Гостите дори останаха с човек по-малко след червения картон на Ба, но това не помогна на Арсенал да избегне поражението.

Олимпиакос победи Арсенал на

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции. Гостите владееха повече топката, но темпото бе ниско. Все пак двата отбора създадоха общо три много добри положения за гол. В 18-ата минута Себайос изведе добре Пепе, но ударът на французина премина встрани. Само две минути след това гърците имаха още по-чиста възможност. Са изрита силно топката напред и по този начин на практика изведе Ел Араби сам срещу Лено. Стражът на Арсенал обаче запази самообладание и спаси с крак. В 24-тата минута и Обамеянг получи страхотен пас от Себайос, напредна и стреля от 11 метра, но топката премина над вратата.

Олимпиакос започна много активно второто полувреме и след два пропуска на Фортусни се стигна до 51-вата минута, когато гостите взеха аванс. Себайос загуби топката, след което Фиртунис намери Ел Араби. Ударът на последния рикошира в Габриел и влезе във вратата на Лено.

В 60-ата минута Арсенал имаше чудесна възможност да изравни, но силен удар на Пепе рикошира в Смит Роу и това спаси гостите.

Последваха още два големи пропуска на Арсенал. Първо Йодегор стреля на вратата, а след това Обамеянг излезе очи в очи със стража на гостите, но топката премина встрани от далечната греда. Обамеянг пропусна още една добра възможност, а седем минути пред края гостите останаха с човек по-малко, след като Ба получи жълт картон заради нарушение, на което реагира и получи мигновено втори такъв.