Младежите ни с тежка загуба от Северна Македония

• загуба-
  • янков-
  • северна македония-
  • българия

"Лъвчетата" загубиха с 1:5 в последния си двубой от приятелския турнир Анталия къп 2021

Младежите ни с тежка загуба от Северна Македония - 1

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:5 от Северна Македония в последен двубой от приятелския турнир Анталия къп 2021.

Северномакедонците откриха резултата в десетата минута след суматоха в нашето наказателно поле, при което играч на съперника успя да прати топката с глава в опразнената врата (1:0). След половин час игра западните ни съседи стигнаха до втори гол, възползвайки се от хубаво подаване на втора греда (2:0).

Няколко минути след почивката успяхме да намалим резултата до 1:2. Пас отдясно по земя намери капитана Доминик Янков на чиста позиция и халфът на Лудогорец засече топката във вратата.

Осем минути по-късно Северна Македония обаче стигна до трети гол, след като техен играч засече прострелно центриране по земя пред нашата врата (3:1). Четвърт час преди края съперникът отбеляза четвърти гол (4:1), а минути по-късно оформи крайното 5:1.

Припомняме, че в първите си два мача в Анталия възпитаниците на Александър Димитров се представиха отлично и победиха с 2:1 Украйна и с 3:1 Казахстан.