Българка мачка в Дубай

Eлица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка с награден фонд 25 хиляди долара

Публикувана: 31 Март, 2021 19:23
20 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 5570
Снимка: Instagram
Оценка 1 от 4 гласа.

Eлица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката елиминира поставената под номер 3 Лесли Патинама Керкхофe (Нидерландия) с 6:2, 7:5 за 84 минути.

Костова взе първия сет и поведе с 3:1 във втория, но Керхове стигна до обрат и при 5:4 сервираше за изравняване на резултата.

Българката успя да върне пробива, а след това спечели и следващите два гейма, за да триумфира.

Така за място на полуфиналите Костова ще се изправи срещу квалификантката Юлия Готовко (Беларус).