ЦСКА изпусна да бие 10 от Лудогорец за Купата (ВИДЕО)

• цска-
  • лудогорец-
  • купа на българия

"Червените" първи поведоха в резултата след попадение на Тиаго, но Каули изравни за 1:1

ЦСКА изпусна да бие 10 от Лудогорец за Купата (ВИДЕО) - 1

ЦСКА и Лудогорец не се победиха в първи мач от полуфиналите на Купата на България. На "Българска Армия" двата отбора направиха 1:1.

"Червените" първи поведоха в резултата след попадение на Тиаго, но Каули изравни. Шампионите играха почти половин час с човек по-малко след като Текпетей бе изгонен с втори жълт картон.

Мачът бе доста оспорван, а съдията Волен Чинков на няколко пъти се оказа в епицентъра на събитията. Преди битката, реферът бе нападнат с декларация от разградчани, което внесе допълнително напрежение.

Срещата започна предпазливо за двата отбора. След десет минути игра се стигна до първото спорно положение в мача. Кайседо пробва да напредне, но между Вердон и Жосуе Са падна в наказателното поле, съдията Волен Чинков прецени, че няма повод да отсъди дузпа.

Минута по-късно гостите бяха принудени да направят смяна след като нападателят Сотириу се контузи, а на негово място влезе Ману. След половин час игра се стигна до мощен удар на Текпетей, топката тупна коварно пред Бусато, но стражът я улови.

Малко по-късно се стигна до нова възможност. Мазику центрира, но Кайседо от около 6-7 метра засече с глава и стреля право във вратаря. Кахлина нямаше как да сгреши и улови топката.

През втората част страстите взеха връх.

В 53-ата минута Ману, който получи отляво, напредна, но Турицов опита да избие от краката му в наказателното поле. Нидерландецът падна. Останаха съмнения за дузпа, но Волен Чинков не отсъди такава.

В 60-ата минута, Синклер подхвана обещаваща контраатака. Текпетей го фаулира и получи втори жълт картон като играчът на Лудогорец бе изгонен. Малко по-късно на терена се появи бившият играч на ЦСКА Кирил Десподов.

В 78-ата минута ЦСКА удари. Йомов проби по фланга вдясно, подаде към Жеферсон, той намери в наказателно поле Тиаго, който овладя и със силен удар стреля под гредата за 1:0.

Само пет минути по-късно гостите отговориха Десподов центрира от фаул, Каули бе оставен непокрит на задната греда и необезпокояван изравни.