• полуфинал-
  • шампионска лига

Германският тим успя да поведе с 1:0, но "гражданите" обърнаха резултата

Борусия Дортмунд даде всичко от себе си, но Манчестър Сити е на полуфинал - 1

Манчестър Сити обърна и победи Борусия Дортмунд с 2:1 в среща-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. Така с общ резултата 4:2 "гражданите" продължават към полуфиналите на турнира, където ще играят с миналогодишния финалист Пари Сен Жермен, който отстрани актуалния европейски шампион Байерн Мюнхен.

Борусия реализира първото попадение в 15-ата минута, когато Джуд Белингам вкара страхотен гол във вратата на Едерсон. След това обаче Ман Сити увеличи натиска си, но без успех до края на първата част. Второто полувреме също започна с натиск на тима на Пеп Гуардиола, който се увенча с успех в 55-ата минута. Тогава Рияд Марез реализира от дузпа, свирена за игра с ръка на Емре Джан. В 75-ата минута Фил Фодън се разписа за 2:1.