• пиаченца-
  • габрово-
  • христо златинов
Копра Пиаченца разпиля КВК Габрово - 1

Последният останал български представител във волейболните евротурнири КВК Габрово претърпя тежка загуба от Копра Пиаченца.

В първия мач от 1/8 финалите на третия по сила евротурнир "Чалънжд къп" италианският тим надигра наште с 3:0  (19:25, 15:25, 20:25).

Близо 2000 души изпълниха зала "Орловец", но въпреки френетичната подкрепа габровци не успяха да се противопоставят сериозно на именития си съперник.

Гостите доминираха най-вече на начален удар, като до края на втория гейм отбелязаха 10 аса.

Волейболистите на Любомир Герасимов успяха да покажат повече противодействие едва през третата част, когато поведоха с 3:0, а впоследствие разликата се увеличи до 5:1. Италианците изравниха при 14:14 и нямаха проблеми да затворят мача с чиста победа.

За тима на Пиаченца се състезава синът на волейболната ни легенда Димитър Златанов - Христо. Именно той заби последната точка в срещата. Реваншът е следващата седмица в Италия.