• efbet лига

С днешното поражение "канарчетата" отново се доближиха до опасната зона

Славия удари Ботев на "Коматево" - 1
Снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна много болезнена загуба с 0:1 от Славия (София). Срещата от 24-ия кръг на Първа лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

С днешното поражение "канарчетата" отново се доближиха до опасната зона. Единственото попадение реализира Ивайло Димитров, а Волен Чинков не отсъди 100% дузпа за пловдивчани през втората част.

Столичани надиграха "жълто-черните", като направиха доста пропуски пред вратата на Георги Аргилашки. В 13-ата минута Емил Виячки отправи много опасен удар, а Георги Аргилашки се намеси отлично и изби.

При последвалия корнер топката достигна до Филип Антовски, който центрира, а Ивайло Димитров бе оставен непокрит от защитата на Ботев и отблизо се разписа за 0:1. В 23-ата минута Станислав Работов бе последна преграда пред втори гол, избивайки топката от голлинията след удар на Макрилос.

Първото добро положение за Ботев дойде в 33-ата минута, когато опасно центриране не бе засечено от играч в "жълто-черно". 4 минути по-късно силен удар на Реда Рабей премина покрай вратата.

В 42-ата минута гредата спаси пловдивчани от втори гол. Мощен удар на Филип Антовски бе отклонен от Георги Аргилашки и топката се отклони от напречната греда.

След почивката "белите" продължиха да създават повече положения спрямо пловдивчани. В 58-ата минута топката бе върната опасно към вратаря на Ботев, който бе пресиран от нападател, но успя да изчисти кълбото.

2 минути по-късно Марио Младеновски изчисти топката от голлинията след центриране отляво. След нови 120 секунди удар с глава на Макрилос мина на сантиметри от гредата на Ботев.

Множеството пропуски на гостите можеха да бъдат наказани в 64-ата минута, когато Атанас Илиев с глава нацели напречната греда на вратата на Славия. 3 минути по-късно нов удар на Атанас Илиев мина над вратата на "белите".

Така се стигна до 74-ата минута, в която съдията Волен Чинков ощети пловдивчани. След центриране отдясно топката се спря в ръката на защитник на "белите", но Волен Чинков реши да не посочи очевадното нарушение и остави играта да продължи.

Последната добра ситуация в мача бе в 87-ата минута, когато удар на Салиф Сисе мина покрай вратата на "белите". В даденото от съдията само 3-минутно продължение футбол не се игра и гостите се поздравиха с трите точки.