Берое опита да стигне поне до изравняването, но изпусна дузпа в 89-ата минута

Публикувана: 17 Април, 2021 23:32
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1307
Снимка: fcarda.bg

Арда Кърджали победи Берое с 1:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Тонислав Йорданов препарира Ганев, след като в 69-ата минута се разписа след центриране от пряк свободен удар на Руменов, а този гол се оказа и победен за домакините. В 89-ата минута Фал от Берое изпусна дузпа, която сам си спечели, но би слабо и Караджов улови кълбото. След успеха Арда се доближи на точка от третия ЦСКА, но и с мач повече с актив от 42 точки. Берое е пети с 36.

Лъчезар Котев опита интересен удар към Ганев в 5-ата минута, след като от 12 метра стреля добре, но вратарят на Берое беше на ниво и спаси. В средата на първата част Емил Мартинов пробва мерника, но топката не намери целта. В 26-ата минута и Лозев стреля, неточно. Минута по-късно Берое създаде първата си опасна атака в мача. Еривалдо навлезе добре в наказателното поле на Арда, стреля добре, но Караджов показа отличен рефлекс и изби.

В 35-ата минута Георгиев си освободи пространство за изстрел към вратата на Ганев, но стреля крайно неточно и разочароващо. Берое пропусна да открие резултата при опасна атака в 42-ата минута, тогава Еривалдо намери добре Фал, който от близко разстояние не съумя да намери опразнената врата. Две минути по-късно Лебон стреля добре, но топката мина встрани от вратата на Караджов.

Арда стартира доста добре второто полувреме, като Йорданов и Руменов опитаха опасни атаки, но не се получи нищо опасно за Ганев. В 59-ата минута Георгиев стреля опасно, но Ганев се справи блестящо и изби в корнер.

Арда откри резултата с попадение на Тонислав Йорданов, който матира Ганев в 69-ата минута, след като засече центриране на Руменов от пряк свободен удар.

До края на мача Берое опита да стигне поне до изравняването, но изпусна дузпа в 89-ата минута, след като Караджов спаси удар на Фал от 11 метровия удар.

В крайна сметка Арда спечели 3-те точки и се утвърди на 4-ото място.