• серия а-
  • парма

"Бианконерите" се наложиха с 3:1

Ювентус с обрат срещу Парма  - 1

Ювентус победи Парма с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Серия А. Гостите откриха след красиво изпълнение от пряк свободен удар на Гастон Бругман (25), но "бианконерите" изравниха две минути преди края на първото полувреме чрез Алекс Сандро. Бразилецът осъществи пълния обрат в началото на втората част, а Матайс де Лихт (69) увеличи преднината на домакините. До края на двубоя домакините успяха да задържат преднината си и се поздравиха с успеха.

По този начин Ювентус се доближи на точка от втория Милан, събирайки актив от 65, докато Парма остава на предпоследната позиция с 20.

Домакините стартираха агресивно и още в 8-ата минута имаха добра възможност да открият резултата. Кристиано Роналдо достигна до отбита топка и нанесе удар, но Симоне Коломби се намеси решително и изби.

Минута по-късно португалецът имаше още една добра възможност. Той отправи изстрел в средата на вратата, но стражът на гостите отново се намеси решително и изби.

В 25-ата минута гостите откриха резултата. Гастон Бругман стреля много красиво от пряк свободен удар, а топката влетя в десния ъгъл на Джанлуиджи Буфон.

„Бианконерите“ веднага се опитаха да върнат попадението и отново притиснаха съперника си. В 28-ата минута Пауло Дибала отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

В 36-ата минута Леонардо Бонучи нанесе удар с глава, който премина на сантиметри от вратата.

Натискът на домакините даде резултат и в 43-ата минута резултатът бе възстановен. Матайс де Лихт нанесе изстрел, след което Алекс Сандро отклони топката в мрежата на „дуковете“.

"Бианконерите" стартираха отлично втората част и успяха да обърнат резултата. Кристиано Роналдо задържа на границата на наказателното поле и продължи към Хуан Куадрадо, който центрира, след което Алекс Сандро достигна до топката и с глава отблизо отбеляза второто си попадение в мача.

Въпреки че Ювентус бе по-активният тим, Парма имаше отлична възможност да иравни резултата. След центриране от ъглов удар Жордан Осорио нанесе изстрел с глава, след което топката влизаше в долния ляв ъгъл, но Артур решително изби пред голлинията.

В 69-ата минута "бианконерите" уввеличиха преднината си. Хуан Куадрадо центрира в наказателното поле, където Матайс де Лихт бе над всички и с глава реализира в мрежата на Симоне Коломби.

В 81-ата минута Джанлуиджи Буфон бе принуден да избива с една ръка изстрел отблизо на резервата Ян Карамо. След последвалият ъглов удар Жордан Осорио стреля с глава, но над вратата. До края на двубоя "бианконерите" успяха да запазят аванса си и се поздравиха заслужено с успеха.