• йълмаз-
  • челик

"Песовете" спечелиха с 2:0 срещу Ница и са водачи в класирането

Лил е на крачка от детронирането на ПСЖ във Франция - 1

Лил направи много важна крачка към титлата в Лига 1, след като победи с 2:0 като домакин Ница в мач от 35-ия кръг на френския шампионат. Головете отбелязаха Бурак Йълзам и Зеки Челик.

Лил поведе в резултата още в 13-ата минута, когато Джонатан Давид подаде към Бурак Йълмаз, който вкара топката във вратата на Валтер Бенитес. Пред Джонатан Давид се откри много добра възможност в 42-ата минута, но ударът му не бе точен.

Ница остана с човек по-малко на терена, след като в 48-ата минута Жордан Лотомба бе изгонен за втори жълт картон.

Лил удвои своята преднина в 56-ата минута с гола на Зеки Челик. Лил направи много сериозен пропуск в 65-ата минута, когато пред Бурак Йълмаз имаше отлична възможност, но след удара му топката срещна левия стълб на вратата на Бенитес.

Лил продължава да е лидер със 76 точки, като има една повече от втория ПСЖ, а Ница е девети с 46 точки.