Славия оглави група "Б" след победа над Ботев (Враца)

• ботев враца-
  • efbet лига-

"Белите" удариха съперника с 2:0

Славия оглави група "Б" след победа над Ботев (Враца)  - 1

Славия победи Ботев (Враца) с 2:0 в двубой от групата за оставане в efbet Лига. "Белите" вече оглавяват група "Б" от втората осмица и така могат да се считат за фаворити за оцеляване.

Резултатът беше открит в 14-ата минута, когато Калоян Кръстев засече центриране на Макрилос.

Ботев създаде няколко по-интересни ситуации до края на първото полувреме, но добри спасявания на Вуцов и липса на късмет пред гола лишиха гостите от изравняване.

Втората част започна много лошо за тях.

Пет минути след началото ѝ Ивайлов си изкара втори жълт картон и това беляза хода на мача. Макрилос не успя да отбележи отсъдената дузпа, която беше пребита и спасена от Вуцов.

В 82-ата минута австралиецът изкупи греха си с гол, който успокои домакините.

До края на мача Славия владееше положението и не позволи изравняване.

Славия вече е на 11-о място, което гарантира спасяване с 27 точки. Ботев (Враца) се смъкна на 12-ата позиция и остава с 25 точки.