Тотнъм продължава битката за участие в европейските клубни турнири

• кейн-
  • хойберг

"Шпорите" победиха Уулвърхямптън с 2:0 у дома

Тотнъм продължава битката за участие в европейските клубни турнири - 1

Тотнъм победи Уулвърхямптън с 2:0 у дома в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините започнаха по-активно срещата и в рамките на първите 45 минути направиха няколко сериозни пропуска, дело на Хари Кейн, Хьон Мин Сон и Джовани Ло Селсо. Кейн все пак оползотвори усилията на домакините и се разписа за 1:0 в 45-ата минута.

През второто полувреме картината не се промени и след серия от пропуски на Серхио Регилон, Хари Кейн, Деле Али и Гарет Бейл, Пиер Хойберг удвои резултата в 62-ата минута - 2:0.

До края на срещата не се случи нищо, което да повлияе на резултата и той се запази.

С победата Тотнъм се изкачи до шестата позиция и с това зае последното място, даващо право за участие в Лига Европа два кръга преди края на първенството, но ще трябва да го брани Евертън и Уест Хям.