Волейболистите ни записаха втора победа в Лигата на нациите

• национален отбор-
  • победа

Националният ни тим победи Нидерландия с 3:2

Волейболистите ни записаха втора победа в Лигата на нациите - 1

Мъжкият национален отбор по волейбол прекъсна серията от шест поредни загуби в Лигата на нациите с победа срещу Нидерландия. Успехът дойде трудно за тима на Силвано Пранди, който се наложи с 3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13).

Силно включване направи Денис Карягин, който замени започналия мача Радослав Парапунов.

Първи гейм
Срещата започна с двайсетина минути забавяне заради изключително оспорваните битки преди нея. България започна по-добре и натрупа аванс от три точки при първото техническо прекъсване – 8:5. Ас на Светослав Иванов, добра блокада и нов ас ни подсигуриха комфортна преднината от 11:5. Разликата от шест точки се запази до второто техническо прекъсване – 16:10 в полза на нашите. „Лъвовете“ не позволиха на своя опонент да се завърне в гейма и затвориха първата част с 25:18.

Втори гейм
Вторият гейм започна равностойно точка за точка. Нидерландия поведе с 8:7 след ас на Роберт Андринга. При второто техническо прекъсване нидерландците водиха с две точки – 16:14. „Лалетата“ продължиха да трупат аванс с брейк точки и със силни серия затвориха гейма с 25:18. Голямата разлика дойде от мощния сервис, който тотално разстрои посрещането ни.

Трети гейм
Звездата на Нидерландия Нимир Абдел-Азиз продължи да ни създава много проблеми както с атаките си, така и с мощния начален удар, който изпълняваше. „Лалетата“ бързо се наложиха, като поведоха с 10:6 в третия гейм, а разликата беше седем точки при второто техническо прекъсване – 16:9. Въпреки опитите на нашите да намалят изоставането си, Нидерландия преодоляваше успешно блокадата ни и се доближи само на гейм от крайния успех след 25:17 в третата част.

Четвърти гейм
В началото на четвъртата част Нидерландия поведе с 5:2, но нашите успяха да изпарят разликата преди първото техническо прекъсване. Силна серия на „лалетата“ доведе до ново отваряне на разлика. Ас на Роберт Андринга и 14:11 за нидерландците. Перфектна серия на нашите и дори успяхме да поведем при второто техническо прекъсване – 16:15. България успя да направи още две брейк точки след атака на Денис Карягин и ас на Георги Сеганов за 21:18. До края българите запазиха преднината си и вкараха мача в тайбрек след 25:22 в четвъртия гейм.

Пети гейм
Българските волейболисти поведоха с 2:0 в началото на тайбрека. Нимир Абдел-Азиз изравни при 2:2. Остра атака на Николай Къртев в центъра - 3:2. България поведе с 5:4, след като Нимир Абдел-Азиз атакува в аут. Националите дръпнаха със 7:5. Атака в центъра на Николай Колев и 8:6. Двоен български блок Денис Карягин - Аспарух Аспарухов спря атака на Нимир Абдел-Азиз 9:6. Денис Карягин отигра успешно от зона 4 - 11:8. При 9:11 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Денис Карягин игра над тройна блокада от зона 2 по диагонала за 12:9. България поведе с 13:10, но Вилдебург заби ас за 12:13. Мощна атака на Денис Карягин изведе България до мачбол при 14:12. Аспарух Аспарухов донесе успеха с 15:13 и 3:2 гейма в мача

Следващият мач на нашите е срещу състава на Аржентина във вторник.